Welcome to Navy Field

a

(Najnovší úvodník našej flotili 19.4.2009)


1) Armada Fleet War

Prvním bodem, který bych ráda vzpomenula, je zmíněný, do nekonečna odkládaný turnaj. Nutno uznat, že neustálé odkládání všechny pěkně štvalo. Nejprve to bylo tuším kvůli technické poruše počítače hlavního organizátora, poté znova kvůli nějakým organizačním potížím, pak bylo dlouho ticho po pěšině, pak bylo oznámeno nové datum, ovšem akce byla znovu odložena, tentokráte oficiálně kvůli tomu, že se v Anglii, odkud je x lidí z Alter Egos, slavil den matek. To už lidi vyloženě zuřili, protože aby se turnaj pro tolik lidí odkládal kvůli tak stupidní žádosti od flotily, která rozhodně nepatřila mezi favority, to už byl opravdu výsměch. Jokers vyhrožovali, že s turnajem končí, i my jsme to vážně zvažovali, nakonec ale zvítězila touho poměřit, a všichni na turnaji zůstali. Z organizátorů se pak podařilo dostat přiznání, že vlastně nejde ani tak moc o nějaký den matek v anglii, jako spíš o to, že jich je málo a noví rozhodčí ještě nejsou zacvičeni, nebo něco na ten způsob. A tak byl stanoven nový určo určo definitivní termín. Na víkend, kdy SDE pořádalo event ku příležitosti třetího výročí NFNA. Poměrně záhy tedy bylo seznáno, že hrát jakýkoliv turnaj v době eventu je blbost, a tak následovalo co? Ano, správně, další odklad. Tentokrát již překvapivě opravdu poslední. A jak se nám na tomto turnaji vedlo? Ne zle, nutno uznat.

Našim prvním soupeřem byl Team Germany, ať si už v současnosti říkají jakkoliv. Je to ta fleet s tím velkoněmeckým křížem ve znaku (ne hakenkrojc). No.. na zahřátí byli dobří, ale o tom, že by nás nějak zaměstnali nebo dokonce že by byly tvrdým soupeřem, no o tom se skutečně nedá mluvit ani omylem. Naše ztráty mezi cupital ships byly rovny nule, v menších lodích jsme přišli jestli o jedno či dvě DDčka. Prostě pohoda jazz.

Soupeř druhý, Red Sky. Podle všeho velení Red Sky zaspalo, a oznámení blížícího se začátku turnaje jejich hráče načapalo nepřipravené, přesto dali během deseti minut dohromady poměrně slušnou sílu, i když jim chybělo dost podpůrných lodí. Relativně nedávno jsme je sice porazili v souboji o účast v NF Cupu, ale to jim neubíralo na síle, tuhle flotilu jsme již vážně brát museli. Ovšem soustředěný výkon a v zemi rudého nebe zrudlo i moře. Bez vážných potíží jsme RSáky porazili a namířili si tak vstříc flotile, u které jsme si vůbec nebyli jisti, co si o ní máme myslet.

Armada Hispana. Flotila, která nás kdysi na Fleet waru vymazala hravě z mapy, abychom je později potkali v Harbour Assaultu a zjistili, že stojí úplně zaprd. A která vzápětí dokázala vyhrát ligový titul na missouri, kdy porazila například i v lize zdánlivě neporazitelné poláky. Prostě flotila, od které jsme čekali jen jedno, a to že můžou zahrát jakkoliv. A nutno uznat, že nezačali špatně. Po chybě Slaimera na severu, který bohužel nevěděl o Iowě působící naproti němu a nechal se tak se svou L2 potopit a ztrátě ještě jednoho BBčka to začalo vypadat nahnutě. Armada Hispana totiž celou dobu stabilně ustupovala a ustupovala a ustupovala, prostor na potrestání chyby nenabízela a tím spíš, že měla náskok v attacku čekala. Tady se ale projevila naše síla, kdy jsme bez nějaké paniky prostě zintensivnili tlak a nakonec jsme dokázali zápas otočit, poslat všechny Hispánce ke dnu a nás do finále. Kde na nás čekali Jokers. Fleet stejně mladá jako silná.

Start bohužel brzy potvrdil naše obavy. Dost často se přes usilovnou práci podpůrných lodí a letadlovém nad nepřítelem rozprostírala tma, nepřátelští bitevníci postupovali rozvážně a na jistotu, bez rizika chyby. A pak ta ponorka! Pochybuji, že tu je někdo, kdo neví, že patřím k nejaktivnějším ponorkářům flotily, troufám si říct, že i nejzkušenějším, ale přesto takovouhle práci s ponorkou jsem viděla poprvé a dost mi to otevřelo oči. Zatímco běžně v GB musí ponorka chtě nechtě pokračovat i po prvním kontaktu k dalšímu cíli, pokud nechce aby ji, než načerpá luft a vrátí se do boje, všechno vyžrali bitevní lodě, ve fleet battlu taková potřeba není. Bitva se celkem táhne a ponorka má čas. A tak milí šáša na ponorce připlul k nám, potopil jedno z DDček, která měla lovit jej, a zase si odplul. A znova. A zas. Prakticky nám zrušil celou ASW obranu, což tedy není pro ní moc dobrá vizitka, ale buďme fér, ten ponorkám to zahrál báječně. No nebudeme to zdržovat, prostě jsme prohráli. Jokers jsou v současnosti asi nejlepší flotilou co do skillu a bude jo problém je porazit jinak než počtem.

Opět, jako v BB123 turnaji, jsme skončili těsně před vrcholem, na hořkém druhém místě, a opět poraženi Jokerama. To však nic nemění na tom, že jsme hráli velice slušně, s dobrou morálkou a atmosférou a přestože se turnaj protáhl do pozdních hodin, vydrželi jsme a dotáhli to kam až to šlo. Děkuji vám.

2) Nováčkovská skvadrona atp.

Myšlenka dobrá, výsledky nebyly (zas tak) dobré, řekl by Zděněk Svěrák. Nováčkovská skvadrona byla zřízena, či tedy, CS Redd v ní byla přetvořena, kvůli dvěma důvodům. První důvod je, filtrace těch, kteří z NF odpadnou po pár dnech a jejich účet by jen pár měsíců hnil a zkresloval údaje. Druhý důvod byl, aby se snadněji pořádaly například různé nováčkovské tréninky apod., kdesi v říši snů se pak choulil i nápad na mezi-flotilovou ligu pro nováčky (či tedy s lvl capem). Bohužel, jelikož hlavní hybná síla toho druhého důvodu Lubomír měl nějaké problémy a teď má nejspíš další, padá to na mě. Pokusím se něco s tím udělat, ale předem upozorňuji, že času mám dost málo, takže nebuďte prosím zklamaní, když to nevýjde. Na druhou stranu doufám, že bude i nějaká odezva od lidí.

3) Elitní skvadrona atp.

Na rovinu páni Gardisti, stojí to s většinou vás pěkně zaprd. Hitumi se pokusil na mou prosbu začít s pravidelnými akcemi, na kterých se Gard měl především sehrát, protože dělat nějaké spešl tréninky pro lidi, kteří se dostali do Gardu, to už je vážně trošku zbytečné. Leč, účast byla mizivá až mizerná, a ačkoliv mě to vůbec netěší, nemůžu se vůbec divit Hitumimu, že jeho počáteční nadšení i frekvence těchto akcí poměrně rychle poměrně hodně klesla.

Vím, že některým křivdím, marná sláva, pokud v té době máte práci, nebo třeba rodina si vás ještě žádá, dá se pochopit, že to nejde. Ale aby na trénink, který jsem sledovala právě pro účast z Gardu, dorazili tři gardisti ( neřešit že jen jeden tuším na čas), to už je mizérie.

S tím je nutné něco dělat, nedá se trénovat, když nedojdou lidi. Pokusím se opět přesvědčit Hitumiho a další lidi, aby zakládali tyto tréninky, ideálně tak tři, čtyři týdně, v různý čas, kde pokud se nějaký gardista za celý týden ani jednou neukáže, má hezky černý puntík. Za tři „puntíky“ následuje vyřazení z Gardu a přesun do běžné skvadrony. Neznamená to, že daného člověka nechceme, nebo jej snad vyhazujeme, budu stále strašně ráda, když s námi budou dál hrát, znamená to , že Guard nemá být muzeem veteránů, má být elitou. A to bez vzájemného sehrávání se prostě nepude.
Úplně stranou nechávám (s výjimkou období eventu) gardisty, kteří nejdou na trénink, protože levlí třeba stíhače, kteří budou (bezesporu) pro fleet užiteční. Ano Kime, mluvím mimo jiné o tobě. Upřímně, nikdo asi neoceňuje práci, kterou pro fleet děláš, tak jako já, ale přesto nemůžu schvalovat tyto důvody neúčasti. K čemu jsou nám sebelepší stíhači, když velitel elitní skvadrony nechodí na treninky? Jak to asi budou vnímat ostatní lidi? Když může velitel levlit, můžu i já, to je první a logický pohled na věc.
Ne Kime, nechci abys opouštěl svůj post, a naštveš mě, pokud to jen navrhneš. Co chci je, abys šel alespoň příkladem, a jeli trénink, na který máš čas, tak abys těch pár set kilo expu obětoval a šel se s lidma sehrát, nebo aspoň zahrát a kamarádsky pokecat. A to platí o všech !

4) NF CUP

V sobotu 18.4. jsme poprvé v historii hráli proti nejslavnější flotile severoamerického NF, proti Jedi. Výsledek zní jednoznačně, 2:0 pro ně, přesto průběh nebyl zase až tak špatný, a ti, kdo přišli a snažili se o přepsání dějin si zaslouží velké uznání a velký dík za svou snahu.

Bohužel je jich až příšerně málo. Rovnou přiznávám, že mezi nimi není mé jméno, neboť jsem prostě neschopna si zjistit, že 18.4. není neděle, kdy čas mám, a ne sobota, kdy čas nemám. Není to žádná omluva pořádná, ale bohužel, když jsem si uvědomila pravý stav věcí, bylo pozdě. Stalo se i několika dalším, že z vážných příčin odpadli, či přišli později. Ale kde jste ostatní ? Neříkejte mi, že všichni máte v tu dobu rodinné povinnosti, práci, či podobné záležitosti.
Několik hráčů napsalo staronové zdůvodnění neúčasti: Nebyl jsem na soupisce, tak jsem nepřišel. Upřímně, málem mě trefil šlak, když jsem si to přečetla, neboť každý trochu zkušenější hráč ví, že vždycky někdo ze soupisky odpadne, vždycky, a zvláště zkušení lidi (ale nejen oni) mají více než slušnou šanci, aby nahradili chybějící. „A to mám dvě hodiny marně čekat, jestli mě budete chtít?“ Tak především ne, ono stačí se zeptat velitele, zda vás nepotřebuje někde, kolik má lidí apod. Případně tedy třeba nabídnou telefon, aby se dal daný hráč přivolat, pokud bude zapotřebí. Ale i kdyby ano, tak zakryš a co? To je pro vás fleet tak málo, že pokud nemáte sicher že si zahrajete, že na ní prdíte? To už je pro vás primární, zda si zahrajete vy osobně, než zda fleet dosáhne dobrého výsledku ? Nedávno jsme skončili na skvělém druhém místě v Armada Fleet waru, myslím, že jsme celkem dost dobrá flotila, takže si snad zaslouží trošku toho vašeho času. Snad jsem naivní a staromódní, ale měli byste být sakra hrdí, že jste součástí této flotily a projevit taky občas něco aktivity. Nejde pořád spoléhat na vedení, že všechno zařídí. Ano, bylo by to krásné, kdyby ano. Ale bohužel ne. Jsme taky jenom lidi tady na tom Olympu a to nejen lide, kteří mají občas své povinnosti, ale taky lidé, kteří mají své chyby, svá lepší a horší období a podobně. Nenechte se jen vézt, zatlačte když mi nahoře zapomeneme šlápnout na plyn.

Na druhou stranu musím přiznat ne bezproblémovou práci vedení, na téhle akcí zvláště, z niž významně ční snad jen Generalcvoky a Hitumi. Nebo příměji, kromě tehletěch lidí nedělal z vedení prakticky snad nikdo nic. Výsledkem pak jsou komunikační šumy, nejasnosti ohledně potřebnosti či nepotřebnosti hráčů a další problémy. Nemůžu dělat v tuto chvíli víc, než se omluvit všem, kteří by rádi přišli a pomohli, ale jejíchž účast se stala obětí těchto problémů, a slíbit snahu o nápravu v budoucnu. Nejde čekat aktivitu lidí, když vedení spí.

5) CSF Liga a MO-AZ turnaj

CSF liga je projekt, který vede Slaimer, a který má za cíl udělat ligu mezi jednotlivými skvadronami naší flotily. Přesná podoba se stále formuje, a proto by bylo předčasné zde cokoliv rozepisovat, prostě se podívejte do příslušného fóra a zapojte své nápady, nabídněte pomoc, prostě buďte aktivní :).

Druhý projekt vzešel z cca měsíc dva staré rozepře mezi AZ a MO, kdy jsme si tedy mnohé své názory vyříkávali dost hlasitě a dost bez obalu, vášně byly puštěny z řetězu a chvílemi to dost hrozilo rozpadem jakékoliv spolupráce našich flotil, či dokonce koexistence na jednom webu. Naštěstí se podařilo dosáhnout smíru, kupodivu tak, že se sedlo na TS a s touhou se dohodnout se podebatovalo nad kritickými otázkami. Jedním z konkrétních výsledků byla dohoda na uspořádání meziserverového turnaje. Padaly různé idee, od dělení týmů na MO a AZ, na smíšené týmy (na kterých jsem se nakonec dohodli), řešil se formát turnaje, ten se ovšem stále nedořešil, bohužel Tazi i já jsme teď měli nabité období a aktivita trošku opadla. Každopádně zítra (dneska) založím příslušné fórum, kde dám k dispozici dosavadně dohodnuté věci a necháme na plodné diskusi doladit nedořešené věci.

 

 a